ALTI SENELİK VİTİLİGO HASTASIYIM NE YAPMALIYIM?

Vücudumuz en değerli giysimizdir. Öyle değil mi? Vücudumuzun hem sağlığını hem de görünüşünü korumamız gereklidir. Yaşamımız boyunca vücudumuzu hastalıklardan korumakla yükümlüyüzdür fakat bunu çoğu insan başaramaz. Hatta bunun için çaba sarf etmezler. Hastalıklar bizi istediğimiz için bulmazlar elbette. Hastalıklar kimi zaman aniden ortaya çıkar kimi zaman da hastalık konusunda bilinçlisinizdir. Her şekilde hastalık konusunda bilinç geliştirmek gerekmektedir. Gerekli önlemleri almak gereken ilaçları kullanmak önemli kıstaslardandır.
Eğer bir cilt hastalığınız var ise ve bu hastalık vitiligo ise yapmanız gerekenler nedir? Bu soru aklınızı karıştırıyor olabilir. Öncelikle vitiligo tedavi edilebilen bir hastalıktır. Bu hastalık cildinizde kalıcı izler bırakmaktadır. Bu izler beyaz renktedir. Bir benzetme yapmak gerekirse bu izler süt beyazı rengindedir. Belirgin izler dış deri kısmında oluşur. Öncelikle yüz ve ellerde oluşan bu izler hastalık ilerlediğinde farklı bölgelerde de çıkabilmektedir. Uzun yıllardır vitiligo hastası olan biri vitiligo hastalığıyla ilgili birçok bilgiye sahiptir. Fakat hala öğreneceği şeyler bulunmaktadır. Uzun yıllardır vitiligo hastalığı yaşayanlar bilirler ki vücuda güneş temas etmesi oldukça yanlıştır. Sıcak yaz günlerinde güneş ışığından korunmalılar. Güneş ışığı hastalığın etkisini arttırmaktadır. Elbette bağışıklık sistemi de vitiligo hastalığında oldukça önemlidir. Çünkü vitiligo hastası bir kişi ateşli hastalık geçirmemelidir. Ateşli hastalık geçirildikten sonra vitiligo hastalığı artmaktadır. Hiçbir vitiligo hastası hastalığının ilerlemesini istemez ve bunun için çaba harcamalıdır. Hastanın cilt sağlığı dışında bir de stres yönetimi çok önemlidir. Vitiligo hastası stresten uzak bir yaşam sürmelidir.
Stresten uzak bir yaşam nasıl mümkün diye düşünüyorsunuzdur. Haklısınız, hayattan stresi uzak tutmak çok zor ama hem vitiligo hastalığınızın ilerlememesi için hem de ruhsal hasiyetinizin bozulmaması için stresten uzak bir yaşam sürüp sağlığınızı korumalısınız. Vitiligo hastalığı sizin isteğiniz doğrultusunda sizin vücudunuzda yoktur. Psikolojinizi sağlam tutmaya bakmalısınız. Vitiligo hastalarına sesleniyorum. Cilt sağlığınızı korumak ve ruh sağlığınızı korumak için stressiz bir yaşamın kapılarını aralayın. Hayat böyle belki daha da iyi ilerler. Kim bilebilir? Sağlıklı ve huzurlu bir yaşam dilerim.

Bilgilendirme
Ürün Sepete Eklendi.Sepete Git