VİTİLİGO BULAŞICI MIDIR ?

Çoğu tanısı konulan rahatsızlıklar toplumda karantinaya yada insanlara bulaşma konusunda hızlı yayılım gösterdiğinden olacak ki ciddi tehditler oluşturmakta. Ama Vitiligo’da bulaşma diye bir şey asla söz konusu değildir ve böyle bir tehlike arz etmemektedir.
Vitiligo hastalığı kesinlikle bulaşıcı veya mikrobik değildir aynı zamanda vücutta oradan oraya atlayıp bulaşma riski taşımaz. Bu hastalığa zemin hazırlayan etmenin melanosit hücresinin yenilenmemesinden kaynaklandığı öne çıkan tezlerden biridir. Bulaşıcı olmaması da insanları rahatlıkla insanlara temas edebilmesi açısından olanak sağlamaktadır. Sedef ve benzeri hastalıklarla karıştırmamanızı tavsiye ederim. Vitiligo görüntü olarak ne kadar itici olursa olsun insandan insana geçmemesi sizin için bir avantaj olmalıdır. Sizde bu avantajı iyi kullanarak çevrenizdeki iletişim kurduğunuz insanlardan uzaklaşmanıza gerek kalmayacaktır. yani Vitiligo hayatın sonu değildir. Düşünün bir Aids hatasının yaşadıklarını Hepatit c olan hastaların e yakınına dahi bulaşma risk taşıdıklarını İnsanların ne kadar tedirgin davrandıklarına hatta ve hatta iletişi kurdukları insanlara ikram ettikleri hangi bir şeyi bile geriye çevirdiklerindeki psikolojiyi. Oysa Vitiligo insandan insan bulaşmayan bir deri hastalığı bu sizin için olumlu yanı. İnsanlarla kaçmadan tokalaşabilecek sportif faaliyetlerde bulunabilecek sizi olduğunuz gibi kabul edenlerle rutin hayatınıza devam edebileceksiniz. Hayat insanlara belirli bir zaman diliminde hiçte beklemedikleri anda değişik sürprizler sunmakta. Bize düşen de ilk sert düşüşlerden sonra hemen toparlanıp yola devam etmek kalıyor. Şanslısınız ; hiç yataktan kalkamayacak konuşamayacak kadar ağır engellerinizde olabilirdi . haklısınız görüntü olarak belki kendiniz itici buluyor olabilirsiniz bu da geçici bir psikolojik destekle bununda üstesinden gelebilirsiniz. Bu hastalıktan muzdarip olan çok genç yaşta tanışan arkadaşım var.
Depresyona girdi çevresinde ki gerçek dostum sandıklarının çoğu kaybetti. Kimi bilinçsizce bize de bulaşabilir mantığı taşıdığı için uzaklaştı. Yanında kalanlar aydın bilinçli donanımlı ve gerçek dostlarıydı. Aldığı psikolojik destekle yoluna yürüdü başardı. Doktorasını yurt dışında yaptı ve onlara da kaldı. Mutlu bir yuvası güler yüzlü hayata pozitif enerji saçan evlatları var. Önemli olan önce kendine inanmak ve emin adımlarla şoku atattıktan sonra hızla yürümek yürümek yürümek.

Bilgilendirme
Ürün Sepete Eklendi.Sepete Git