VİTİLİGOLU KİŞİ NASIL BESLENMELİDİR ?

Her hastalıkta olduğu gibi vitiligo dada özel bir beslenme düzeni vardır. Doktorunuz size ek olarak alacağınız multivitaminlerden bahsedecektir. Nedir bu hastaların beslenmesinde dikkat edeceği hususlar. ilk etapta soğan,sarımsak,bulgur,kahve,patlıcan,domates uzak durmayı öğrenecek. Neler yemeli gelin hep birlikte bir göz atalım; * Hurma , siyah çekirdekli üzüm * Nar suyu * Şalgam, Siyah turp * Yer elması,Pancar *yeşil elma*kivi* Yer Fıstığı * Havuç, böğürtlen mürdüm eriği * Kemik suyunda yapılmış çorbalar * hakiki sızma zeytinyağı * köy tereyağı Yani anlayacağınız beslenmelerine çok dikkat etmek zorunda olduklarından aynı zamanda da seçici olmaktadırlar. Organik olmalı yedikleri zaten son zamanlarda her sebze ve meyvenin genetiğiyle oynandığından olacak ki ; bu hastalık daha fazla görülmeye başladı. Vitiligo hastaları belenmelerine ve vücudun direncini artırmak için gerekli olan vitamin ve mineral alımını fazlaca dikkat etmeli. çünkü derideki rengin oluşmasına neden olan hormonun bir anda işlemini yitirmesinin altında bağışıklık sisteminin çökmesini de söylemekte doktorlar.
Kerevizin içinde bulunan Porselen cildinizi güneş ışınlarına karşı koruyacak doğal bir besindir. Şimdiye kadar öğütün bir herbalistlerin önerdiği yabani su mercimeğini yıkayıp hamur haline gelinceye kadar öğütüp bir balla karıştırıp düzenli yiyerek hastalığı seyrini öteleyebilirisiniz. özellikle doktorların sizin için yapacağı testlerde B12 vitamin eksikliğiniz var ise mutlaka bunu destekleyecek bir vitamin ilacını doktorunuz tarafından isteyiniz. çünkü ; Vitiligo kalsiyum, fosfor, bakır, vitamin eksikliğinden kaynaklandığı artık bilim tarafından on bilimsel olarak kabul görmüştür onaylanmıştır. Bu tür vitamin ve mineral eksikliğinden dolayı ciltte bozukluklara nede olduğu aşikardır. Buradan da anlaşılacağı üzere Vitiligo hastaları beslenmelerine daha bir itina göstermek zorundalar. Düzeni ve sağlıklı bir beslenme sonucunda hastalığın ilerlemesini önlediğiniz gibi doktor tarafından da verilen ilaçları düzenli kullandığınızda hastalık süre ve tedavisi kısalacaktır. hayatınızı zindana çevirmek yerine düzenli bir yaşam seçerek kendinizi daha zinde hissedebilirsiniz.
Düzenli beslenme ile vücudunuz tekrar bazı hastalıklar hızlı bir şekilde savunma sistemini toplayarak direncini artacak ve başka hastalılara kapı aralamayacaksınız. Demek ki bazı hastalıklar bizim için etkin doneler sunmakta. Hasta olmadan önce belki de düzenli beslenmenin ne olduğunu bilemedik, uyku hiç dikkat etmedik. Aslında her hastalık bizi birazda derin uykulardan uyanmamıza neden olmakta . Bu hem sizinle bu zorlu süreçte yanınızdaki olanlar içinde büyük dersler çıkarması için bir alternatif oluşturmakta.

 

Bilgilendirme
Ürün Sepete Eklendi.Sepete Git