Vitiligolu Kişilerde Havuç, Şeftali, Kayısı ve Karpuzun Faydaları Nedir?

Vitiligo bilindiği üzere cildin renk dengesinde oluşan bozukluklar ile ten renginde beyazlama ve tebeşir izi lekeler ile ortaya çıkan dermatolojik bir rahatsızlıktır. Bu rahatsızlık bağışıklık sistemimizin düşen direnci ile nedeni ile sinirlerin cilde rengini sağlayan pigmentlerin öldürülmesi ya da etkisiz hale getirilmesi ile oluşmaktadır. Yaş grubu gözetmeksizin oluşan bu hastalık bulaşıcı olmamak ile birlikte genetik olduğunu kanıtlayan güçlü örneklerde bulunmamaktadır.
Vitiligo teşhisi konan hastalar tedavi süreçleri boyunca içeriden de beslenme ile destekler yapmak zorundadırlar. Bu destek sayesinde tedavinin hızlı bir şekilde ilerlemesi sağlanmış olacaktır. Özellikle A, E, D ve B vitamini türevlerini içeren besinleri tüketmeyi alışkanlık haline getirmeleri gerekmektedir. Bu vitaminlerin olduğu besinler özellikle Havuç, Şeftali, Kayısı ve Karpuz'dadır. Bu meyve ve sebzeleri bol miktarda tüketmek iyileşme sürecini etkileyen en önemli etken olacaktır.
Vitiligo ile ilgili teşhislerin konması tedavi süreci aşamasında gerekli gıdaların alınması ile hızlı bir iyileşmeye adım adım yaklaşılmış olunur. Bu bakımdan içten ve dıştan etkin bir şekilde tedavi sürdürülür. Ancak diyetler konusunda sabırlı ve azimli olunmasının önemi büyüktür.
Sizlere bu bölümde vitiligonun yarattığı tahribatı oldukça hızlı ve etkin şekilde geçirme özelliği olan vitili kremden bahsetmek istiyoruz. Cilt yüzeyine uygulanan bu ürün tamamen doğal bir ürün olup, özellikle vitiligolu bölgelerde tahribe uğramış olan pigmentlerin etkin şekilde yeniden işlemlerini yapmasını sağlar. Bu süreçte kullanılmaya başladığı andan itibaren cilt renk dengesinde gözle görülür bir eşitlenme başlamış olur.
Vitili krem kullanımı ile birlikte etkilerinin hızlı bir şekilde görülebilmesi için beslenme alışkanlıklarının da düzenlenmesi ve yukarıda da belirtilen gıdaların alınması kesinlikle önemlidir. Hücre onarımı için gerekli olan süreç hastalığın ne kadardır seyir ettiği ile alakalı olarak değişmektedir. Ancak Vitili Krem etkin doğal maddeleri ile onarımı mümkün olan en etkili şekilde başaracaktır. Tamamen doğpal olması yüzünden de hiç bir yan etkisi bulunmayan bu ürün fondöten gibi işlem yapmaz, daha çok cilt lekelerinde kalıcı çözümler sunar.

 

Bilgilendirme
Ürün Sepete Eklendi.Sepete Git