Vitiligoluyum Denize ve ya Havuza Gitmek İstiyorum Ne Yapmam gerkir?

Vitligo genellikle boyun, el, kol, bacak, boyun, dudak ve göğüs bölgelerinde beyaz lekeler olarak ortaya çıkan bir cilt rahatsızlığıdır. Genellikle geç fark edilen vitiligo bağışıklık sisteminin bir sorunundan dolayı sinirlerin cilde renk veren hücreleri öldürmesinden ya da tahrip etmesinden kaynaklanmaktadır.
Vitiligo kalıtsal olmamak ile birlikte dünya genelinde de 1,5 oranında görülen bir sorundur. Bazen yeni doğan bebeklerde bile vitiligo hastalığına rastlana bilmektedir. Bu bakımdan özellikle orta yaş gurubunda olanların stresten uzak durmaları, beslenmelerine dikkat etmeleri, güneşe direk maruz kalmamaları gerekmektedir. Bu konular vitilogunun oluşumunda ve seyrinin hızlanmasında etkin olan konulardır.
Özellikle yaz aylarında güneşin zararlı ışınlarının olduğu sabah 10.00 ile akşamüstü 16.00 saatlerinde mümkün olduğu kadar güneşli ortamlarda bulunulmamalıdır. Ayrıca cildinizde oluşabilecek darp ve hasarlardan da uzak durulmalıdır. Çok mecbur kaldıysanız, denize ve havuza gitmek istiyorsanız bu süreçlerde mutlaka yüksek koruyucu özelliği olan bir güneş kremi kullanarak ve bunu iki saatte bir yenileyerek sık olmamak kaydı ile çıkabilirsiniz. Bu faaliyetlerinizde vücudunuzu alabilmeğiniz darplara karşıda korumalısınız.

Bilgilendirme
Ürün Sepete Eklendi.Sepete Git